Bazénové příslušenství a jeho instalace

Bazénové schůdky Umožňují pohodlný vstup a výstup v případě bazénů které nemají schodiště. Vyrobeny z nerezového materiálu, skládají se obvykle ze 3 nebo 4 protiskluzových schodů.
Bazénová tryska Společně se skimmerem zajišťují v bazénu správnou cirkulaci vody. Trysky vracejí do bazénu přefiltrovanou čistou vodu bez nečistot. Osazují se do stěny naproti skimmeru.
Rozvodný box Představuje nejbezpečnější a nejpohodlnější způsob jak připojit LED osvětlení. Je vhodný pro světla s nízkým napětím a 100% vodotěsný.
Rozvaděč Bezpečnostní transformátor určen speciálně pro bazény v celozalitém provedení. Slouží k propojení osvětlení. IP54, ochrana proti stříkající vodě.
Bazénový skimmer Je nedílnou součástí každého bazénu. Sbírá z hladiny nečistoty před tím než klesnou na dno a tím přechází tvorbě bakterií a řas v bazénu.
Chlorinátor - solinátor Omezuje používání bazénové chemie. Rozkládá chlorid sodný na sodík a chlór. Poté vypouští do vody přesnou dávku chlóru která ihned začne ničit bakterie a řasy.
LED osvětlení Osvětlují vnitřní prostor bazénu a vodní hladiny, díky tomu lze bazén bezpečně využívat i po setmění. Jsou instalována na dno nebo zdi bazénu.
Písková filtrace Pomáhá v bazénu udržovat čistou vodu. Voda s mechanickými nečistotami proteče filtračním pískem který tyto nečistoty odstraní a zpět do bazénu se vrací voda čistá.

Bazénová písková filtrace

Zkráceně bazénová filtrace, je nezbytným příslušenstvím které zajišťuje správný chod bazénu. Její součástí je také čerpadlo k pískové filtraci.

01

Bazénový skimmer

Hojně vyhledáván pouze pod označením skimer, sbírá a nasává mechanické nečistoty z hladiny. Ty poté putují trubkami do pískové filtrace.

02

Písek do bazénové filtrace

Zeolit nebo-li písek do filtrace bazénu. Je náplní pískové filtrace. Zachytává mechanické nečistoty a díky tomu ním prosakuje pouze čistá voda.

03

Bazénová tryska

Vratná tryska do bazénu vypouští zpět do bazénu přefiltrovanou vodu. Bazénové trysky jsou nezbytnou součástí, jejich počet se volí dle velikosti bazénu.

04

Chlorinátor - solinátor

Omezuje používání bazénové chemie. Vypouští do vody přesnou dávku chlóru, který ničí bakterie a řasy. Již žádná zelená voda v bazénu.

05

Schůdky k bazénu

Schůdky umožňují bezpečný a pohodlný vstup do bazénu. Jsou vyrobeny z nerezových materiálů. Využívají se především u bazénů kruhových.

06

Tepelné čerpadlo k bazénu

Zajišťuje ohřev vody v bazénu. Ceny tepelných čerpadel jsou v dnešní době velmi přijatelné. Lze zajistit i solární ohřev bazénu.

07

Bazénový vysavač

Bazénové vysavače slouží k čištění dna a stěn bazénu. Automatický bazénový vysavač je vybaven vlastním čerpadlem, nepotřebuje být připojen na filtraci.

08

LED Osvětlení

Led osvětlení do bazénu zajišťuje maximální komfort a bezpečí při koupání za snížené viditelnosti a je zároveň estetickým doplňkem bazénu.

09

Protiproud do bazénu

Bazénový protiproud se využívá v bazénech pro vytvoření proudu vody, proti kterému lze plavat, aniž byste doplavali na konec bazénu.

10