Jak vyčistit nádrž na dešťovou vodu

Před zimou je dobré retenční nádrž vždy vyčistit. Kdy a jak se to dělá si teď povíme.

Správný čas na čištění začíná tehdy, když v nádrži není téměř žádná dešťová voda nebo když voda zapáchá. Voda většinou zapáchá z důvodu, že se zkazí. Voda v nádrži se kazí díky proniknutí jemného materiálu (prach, pyl), který se dostane přes nátokový filtr. Případně se může dostat do nádrže i zemina atd. již při neopatrné instalaci. Některé nádrže ani nemají instalovaný nátokový filtr, takže do nádrže tečou listy, mech ze střechy, trus atd., které zapříčiní hnilobný proces a následný zápach.

Doporučujeme nádrž čistit jednou ročně, případně podle potřeby. Avšak pokud žijete u lesa, kde je mnoho jehličnatých stromů nebo pokud se ve vašem okolí vyskytuje hodně pylu a prachu, bude se nádrž zanášet častěji.

Jaké nářadí používat při čištění

Na samotném čištění není nic těžkého zvládne to téměř každý, ale je potřebné k tomu mít toto vybavení:

ŽEBŘÍK

VYSOKOTLAKÝ ČISTIČ

KALOVÉ ČERPADLO

KARTÁČ

Na co si dát pozor při čištění

Pokud využíváte systém pro splachování WC v domě s dopouštěním vody do nádrže při jejím nedostatku , je dobré zkontrolovat, zda dopouštění funguje a následně dopouštění přes řídící jednotku vypnout.

Postup při čištění

1. Vypněte přívod elektrické energie do nádrže. Odejměte poklop nádrže a vyjměte filtrační koš (vypláchněte), pokud jej v nádrži máte. Pečlivě si prohlédněte vedení potrubí, kabelů a vodovodu v nádrži. Opatrně zasuňte žebřík kolem vedení a přípojek do nádrže.

2. Vlezte dovnitř nádrže a pomocí čerpadla nebo jiné čerpací techniky, nechte odčerpat zbytek vody, který v nádrži máte.

3. Použijte vysokotlaký čistič a nádrž kompletně vystříkejte. Opět nechte vyčerpat vodu z nádrže pomocí kalového čerpadla.

4. Nádrž vykartáčujte, opět vystříkejte vysokotlakým čističem a znečištěnou vodu nechte opět vyčerpat pomocí kalového čerpadla.

5. Opatrně vylezte z nádrže kolem vedení a přípojek, vložte filtrační koš pokud ho máte a nádrž uzavřete pomocí poklopu.

6. Po vyčištění vnitřku nádrže, nezapomeňte zkontrolovat také geigery a veškeré nátokové filtry. Je dobré je vyjmout a propláchnout vodou.

7. A je hotovo. Nezbývá než vyčkávat déšť.

Pro další dotazy nás neváhejte kontaktovat

Kontaktujte nás